Morskú soľnú jaskyňu v Trnave, ul. Tehelná 6/A, navštívilo už veľa klientov a všetci pociťujú, podľa svojich vyjadrení, zlepšenie svojho zdravotného stavu, hlavne návštevníci s viacnásobným relaxačným pobytom, ktoré z tohto dôvodu aj opakujú. Niektorí už opakujú tretiu 10-násobnú kúru. Jednou z prvých klientiek je aj pani Hečková so svojim synčekom a tu sú jej poznatky:

Do jaskyne ma priviedli problémy môjho 4 ročného syna s ochorením horných dýchacích ciest - obojstranne zahlienenými dutinami. Po takmer ročnej liečbe antibiotikami sa mu zápaly stále opakovali. Nepomohlo ani prepichovanie dutín, ktoré ho iba vystresovali. Z médií som už o podobných zariadeniach čo to vedela, no bol problém s cestovaním, nakoľko je treba absolvovať niekoľko sedení. V tom čase som sa dopočula, že sa v Trnave otvára morská soľná jaskyňa (kamenné už po okolí boli) a veľmi som sa potešila. Neskôr sa objavili aj negatívne správy o kamenných jaskyniach, ale nakoľko som človek, ktorý sa najskôr presvedčí, vyskúša a potom si na vec utvorí svoj vlastný názor, začala som so synom jaskyňu navštevovať. Prvých 10 sedení sme absolvovali každý deň. Po 8. sedení sa mu postupne hlieny začali uvoľňovať a oveľa ľahšie sa mu vyfukovali. To bolo veľmi dobré, pretože mu už nestekali do dolných dýchacích ciest. Uvoľnenie dutín spôsobilo aj to, že sa mu oveľa ľahšie dýcha, v noci kľudne spinká a nechrapká ako predtým. Priaznivý účinok intenzívnej kúry som však pocítila aj na sebe i keď pri synových problémoch som na to ani nepomyslela. Sama trpím opakovanými angínami niekedy aj každý mesiac. Takéto časté užívanie antibiotík veľmi zaťažuje môj organizmus. Od septembra sme však ani ja, ani môj syn neboli chorí. I keď v škôlke sú deti chorľavé, syn v pohode zdoláva toto chrípkové obdobie, čo je u neho veľký úspech. Určite budeme v návštevách tohto zariadenia pokračovať. V samotnej jaskyni je veľmi príjemná atmosféra, o ktorú sa stará pani majiteľka svojím príjemným vystupovaním a ochotou vyhovieť každému návštevníkovi. Prajem veľa spokojných klientov.


Neviem, ale ani perom sa to nedá vyjadriť, ako som šťastná, že mojim trom deťom pomohli návštevy v tejto "zlatej" morskej soľnej jaskyni. Deti mi ochoreli na nosné dutinky začiatkom decembra. Nemenovaný p.doktor mi tvrdil, že prepichnutím dutiniek sa to vylieči. Keď si predstavíte tú bolesť, tak v žiadnom prípade som to nechcela dovoliť a po dohode s p.doktorom sme začali navštevovať morskú soľnú jaskyňu v Trnave na Tehelnej ulici (V Jame). Pomaly, pomaličky sme zisťovali, že im to čiastočne pomáha. Na konci februára sme opäť navštívili p.doktora a po vyhodnotení snímkov konštatoval, že deti sú úplne ZDRAVÉ! Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať za starostlivosť a ústretovosť v tejto morskej soľnej jaskyni, hlavne p.Reptovej. Ešte raz, veľmi, veľmi pekne ďakujem!!!

28.2.2006 Krajčovičová


Celý život dosiaľ a už i v súčasnosti som bol veľmi veľký optimista s ambíciami do života. Zhlukom životných okolností pred 2 rokmi som sa dostal do veľmi zložitej situácie, predovšetkým po psychickej stránke. Nebyť toho, že viem čo konám a že "vždy som sa ocitol v správnej chvíli na správnom mieste s kontaktom na správnych ľudí", dnes môžem opäť konštatovať, že mám 100% zdravie a pohodu, čomu vďačím do istej miery aj návštevám morskej soľnej jaskyne, ktorú som 10 krát navštívil. Jej blahodarnú klímu je, myslím si, vedieť správne inhalovať a preto som sa snažil od prvej návštevy v nej, dýchať z plných pľúc, aby sa čo najviac minerálov zo soli dostalo do tela. Po takomto intenzívnom dýchaní som vždy pociťoval zahlienené dýchacie cesty, čo považujem za pozitívny znak. V komplexe s atmosférou jaskyne a vhodnou relaxačnou hudbou sa jaskyňa stala neoddeliteľnou súčasťou mojej rehabilitácie. A keďže mi napomohla prinavrátiť mi opäť 100% zdravie vrátane vyriešenia mojej komplikovanej životnej situácie, vrele odporúčam návštevy jaskyne pri všetkých problematických zdravotných stavoch, ako doplnok medicínskej liečby. Moja životná skúsenosť!

8.3.2006 B.


Som stará mama 5-tich vnúčat. Moja najmladšia vnučka Terezka ako 3 ročná podstúpila v októbri 2013 odstránenie nosných mandlí pre časté problémy s dutinami. Po tomto zákroku nastali ešte väčšie problémy s neustále silným kašlom, ktorý hlavne počas spánku končil silným dusením alebo volaním sanitky, čo ma ako babku veľmi trápilo. Vyjadrením pána doktora bolo, že to potrvá aj 2 roky až získa potrebnú imunitu. O soľnej jaskyni v Trnave sme sa dozvedeli z internetu. Dali sme sa na to, lebo topiaci sa aj slamky chytá. A som presvedčená ja aj rodičia, že sme urobili to najlepšie. Po 3-och terapiách soľou v jaskyni sme prespali celú noc po pol roku! Je to niečo neskutočné a pre nás je to zázrak. Príjemné prostredie a ústretovosť prevádzkovateľa tejto jaskyne je neobyčajná, začo im veľmi ĎAKUJEM a prajem im ešte veľa spokojných klientov ako sme boli my.

Lucia Boďová


Milé mamičky detí s problémami s prínosnými dutinami. S mojim 2 ročným synom sme si „užili“ toho dosť, kým sa nám v tejto soľnej jaskyni podaril pre mňa hotový zázrak. Dva mesiace sme chodili každý týždeň na kontroly na ORL, na RTG hlavy a stále ten istý záver: „Homogénne zastretá prínosná dutina!“ Malý mával bolesti hlavičky, bol nervózny, budil sa na bolesti, ale žiadne iné ťažkosti nemal, ani soplíky ani teploty...Až na RTG zistili, že má úplne upchatú nosnú dutinu. Po 2 mesiacoch nahrievania Soluxom, antibiotikách, Nasivine do nosa, nám doktor povedal, že ak sa to do 2 týždňov neuvoľní pôjdeme do nemocnice. Toho som sa naľakala, lebo som malému nechcela nechať dutiny prepichovať. Tak som si spomenula na soľnú jaskyňu, našla si kontakt na nete a hneď v ten deň som sa objednala. Chodili sme sem každý deň, ale syn dostal teploty a skončil v nemocnici. Tam nám preplachovali nos, ale nezabralo to. Po prepustení sme pokračovali v náštevách jaskyne a hneď po prvej soľnej terapii po príchode s nemocnice, začal syn hovoriť nosom a hlieny mu stekali do hrdielka. Na druhý deň sa mu priamo v jakyni pustili soplíky nosom. Doslova mu tiekli von! To bola naša 6-ta návšteva jaskyne. Odvtedy mu idú soplíky krásne vyfúknuť a my sme šťastní, že sme „soplaví“, že už nemáme bolesti hlavy, že máme kľudné noci a konečne sme sa zbavili dlhotrvajúcich zdravotných problémov. Verím,že sa nám to podarilo vďaka dennej inhalácii v tejto soľnej jaskyni.

Ing. Silvia Chovancová


V septembri minulého roku som sa dopočula, že v Trnave je zriadená soľná jaskyňa. Prišlo nám to veľmi vhod, lebo syn Peťko mal problémy s prieduškami, hrdielkom a suché zapálené dutiny. Vôbec mu nešiel žiadny soplík, všetko mu stekalo dole krkom do priedušiek. Do 3 rokov vôbec nebol chorý. Akonáhle nastúpil do škôlky stále bol opakovane chorý a preliečovaný antibiotikami (aj 5x do roka), po tejto liečbe som nikdy nevidela u neho nejaké veľké zlepšenie, akurát, že mu prešla horúčka, inak hlieny mal stále. Tri roky sme sa liečili a žiadny výsledok. Soľnú jaskyňu sme navštívili 12x v priebehu asi 6 týždňov a absolvovali sme v rámci Relax-centra aj nejaké masáže. Keď Peťko nastúpil do 1.ročníka ZŠ veľmi som sa bála, aby nevymeškával školu a aby mu išla škola dobre. Vďaka Pánu Bohu a pobytu v soľnej jaskyni Peťko nevymeškal ani jedinú hodinu a na konci školského roku dostal pochvalu za nevymeškané hodiny. To znamená, som o tom jednoznačne presvedčená, že práve terapie soľou mu veľmi pomohli a preto opäť po roku sme sa sem znovu vrátili, aby sme preventívne liečbu zopakovali a aby bol môj syn Peťko zdravý. Keď som zbadala jeho rozžiarené očká a ako si podskakoval od radosti, že sem ideme, tak som si povedala, to je ono. Touto cestou chceme poďakovať prevádzkovateľovi za príjemný a liečivý pobyt v soľnej jaskyni a prajeme im všetko najlepšie.

Zuzana Bukvajová


Ako 56-ročnému, stále aktívnemu športovcovi mi diagnostikovali astmu-bronchiale. Tomu som nemohol uveriť ja ani moji všetci športoví priatelia, lebo hrať basketbal, volejbal, tenis a stolný tenis dokáže len fyzicky zdatný člověk. Pobyt pri mori v Grécku pôsobil na môj organizmus blahodárne a žiadne lieky a spreje som pri mori nepoužíval. V januári 2009 som sa dozvedel o Soľnej jaskyni v Trnave a po prvej návšteve som to chcel zabaliť, ale som si povedal, že ešte raz to skúsim, ale ani tak som nepociťoval nejaké úľavy. Keďže každú stredu mám voľný športový deň, tak som sa nevzdával a prišiel znova do jaskyne a až po 5-tej terapii soľou sa mi tak uľavilo ako v Grécku pri mori. Dokonca, momentálne neužívam vôbec ani lieky, len pred spaním si dám spray SEREDITE a ráno som vyspatý, čerstvý. Cítim sa výborne a určite doporučujem terapiu soľou.

Laco


Počas môjho krátkeho 30 ročného života som nemal žiadne závažnejšie choroby. Ale za posledný rok čo choroba, to problémy s dutinami a hrdlom. Pri mojej poslednej chorobe mi do karty napísali chronický zápal mandlí a odporučili operáciu. Našťastie v nemocnici nemali voľný termín, tak som s operáciou musel počkať. Manželka mi odporučila navštíviť soľnú jaskyňu v Trnave. Už po prvej soľnej terapii sa mi začali uvoľnovať dutiny a ľahšie sa mi smrkalo. Po 8 dňoch, chodil som denne, to už bolo super. Desiaty deň som išiel na pred-operačnú kontrolu, kontrolný ster z mandlí a doktorka povedala, že je všetko v poriadku a operácia vraj nie je nutná! Teraz keď nemám žiadne zdravotné problémy, chodím len sporadicky a vždy zoberiem aj deti. V jaskyni sa cítim veľmi dobre. Dokonca si tam aj zdriemnem. Aj deťom sa tam páči. Ďakujem prevádzkovateľovi za maximálnu ústretovosť. Super.

Mikuláš


Dobrý deň, chcela by som sa podeliť so svojimi pozitívnymi skúsenosťami z Morskej soľnej jaskyni na Tehelnej ul. V Trnave. Mám 43 rokov a som mamou 8-ročného chlapčeka Maťka. Ja trpím astmou stredného stupňa a alergiou na roztoče. Pravidelne v zime bývam opakovane chorá na respiračné ochorenia, ktorého následkom je stály kašel. Už po druhej haloterapii morskou soľou v soľnej jaskyni som prestala kašlať a cítila som úľavu. Nemusím brať žiadne spreje na dýchanie. Môj syn tiež trpí na časté respiračné ochorenia a chronický kašel. Odkedy navštevujeme jaskyňu, naše problémy ustúpili a cítime sa dobre.nNávštevu tejto morskej soľnej jaskyne vrelo doporučujem a budeme sem chodiť i naďalej. Veľké ĎAKUJEME

mama Silvia a syn Maťko, marec 2017


Som mamou dvoch dievčatok, Romi (12 r.) a Zoe (2,5 r.). Staršia dcérka silná astmatička, 3x do roka nemocnica, dýchavičnosť, záchvaty a neustále zápaly horných a dolných dýchacích ciest. V roku 2016 sme sa rozhodli (na odporúčanie kamarátky) vyskúšať soľnú jaskyňu. Prvých 5 vstupov (po sebe, každý deň) dcérka začala v noci vykašliavať neskutočné množstvo hlienov, ktoré počas niekoľkoročnej „liečby“ nedala zo seba von. Prišla neskutočná úľava, lepšie dýchanie, keď počujete od svojho dieťaťa: „Maminka mne sa tak uľavilo“, nie je nič krajšie a nie je lepšieho pocitu, konečne prísť na to, že niečo už POMÁHA !!! Že sme sa po dlhom trápení niekam posunuli. Dňa 23.11.2016 kontrolná spirometria dýchacie cvičenia = 100% ZLEPŠENIE !!! Za mňa a za skúsenosť mojej 12-ročnej dcérky, môžeme túto morskú soľnú jaskyňu len a len doporučiť a už teraz viem, že budeme pravideľnými návštevníčkami, ktoré to berú nielen ako liečbu, ale aj úspešnú prevenciu a posiľnovanie imunity. V tomto roku a v roku 2017 moje dievčence ešte neboli choré a to všade naokolo zúri chrípkové obdobie a samá viróza. Keďže sa pohybujem v spoločnosti mnohých mamičiek, každej jednej odporúčam soľnú jaskyňu a rozprávam z našej vlastnej skúsenosti, ako mojej dcérke pomohla. Ďakujeme :-) a prajeme veľa spokojných klientov.

S pozdravom Ivana, Romi a Zoe


Zdravíme všetkých návštevníkov morskej soľnej jaskyňe v Trnave na Tehelnej ul., samozrejme aj pána majiteľa, ktorý nám vždy ochotne vyšiel v ústrety a my sme mohli už po druhý krát absolvovať liečbu s našimi dievčatami v tomto príjemnom a zdravom prostredí. Prvý krát sme absolvovali 8x návštevu tejto jaskyne v decembri 2015, kedy hrozila našej 7-ročnej dcérke operácia zväčšených nosových mandlí. Chceli sme sa operácii vyhnúť, tak sme si povedali, že vyskúšame jaskyňu. Po 4 haloterapiách morskou soľou v jaskyni problémy našej dcére ustúpili, konečne sme v noci pokojne spali bez chrápania, potom postupne ustúpila aj dlhotrvajúca (3-mesačná) nádcha a nemalú zmenu sme videli aj na jej psychike – návštevy jaskyne ju doslova upokojili, prestali u nej záchvaty zlosti a hnevu, takže u nás obrovský prínos aj po tejto stránke. Staršia 10-ročná dcéra absolvovala túto liečbu v jaskyni s nami kvôli astme, ktorou trpí od asi 2 rokov, našťastie už sme bez liečby, ale máva epizódy, kedy je nutné nasadiť inhalačnú liečbu, čomu sme sa minulú zimu po absolvovaní liečby v jaskyni úplne vyhli. Dnes sme tu posledný 10-ty krát v rámci našej druhej terapie, mladšia dcéra mala opäť upchatý nos a chrápala. Hneď sme sa objednali do tejto jaskyne, problémy odzneli a my sa tešíme, že sme opäť zdravé. Verím, že nám účinky tejto liečby vydržia čo najdlhšie a my sa pánovi doktorovi prídeme len preventívne ukázať :-))) Nebránim mojim deťom hrabať sa v tejto morskej soli, aspoň sa nadýchajú zdravého soľného vzduchu. Ja si tu tak isto oddýchnem, vždy sa sem tešíme. Príroda má svoju moc, ja sa veľmi teším, že sme objavili jej účinky aj v tejto jaskyni. Ďakujem za túto možnosť. Skúsme sa neodklánať od darov prírody, ponúka nám naozaj veľa.

S vďakou rodina Plichtová zo Smoleníc