O nás

MUDr. Slavomíra Feix

Alergológ MUDr. Slavomíra Feix, má s terapiou v prírodnej soľnej jaskyni praktické skúsenosti z Nemecka. Tu je jej odborný posudok:

Do okruhu atopických ochorení organizmu, patria popri typických kožných ochoreniach aj ochorenia dýchacích ciest. Najdôležitejšie indikácie liečby chorôb dýchacích ciest v soľnej jaskyni sú alergiologické ochorenia dýchacích ciest ako senná nádcha, alergická bronchitída, alergická astma, ale aj chronické bronchitídy, pseudokrup, rekonvalescencie čierneho kašľa (pertussis), chronické zápaly prínosových dutín.

Práve speleoterapia je jednou z uznávaných liečebných metód pri týchto ochoreniach a to ako prírodná metóda, ktorá znižuje vzplanutie akútneho stavu alergických ochorení. Ideálna teplota, vlhkosť vzduchu, vysoká ionizácia, bohatá minerálna mikroklíma a nízka, takmer nulová koncentrácia alergénov umožňuje pacientom - alergikom, v kľudovom období výrazne posilniť dýchacie cesty i celý imunitný systém. V akútnom období dokáže zmierniť reakcie na alergén a prípadne zredukovať medikáciu.

Prídavok svetelnej terapie a hudby vytvára príjemne prostredie na ukľudnenie, meditáciu a oddych organizmu. Pravidelná návšteva soľnej jaskyne nahrádza prímorské ovzdušie a blahodarne pôsobí na postihnuté dýchacie cesty.

MUDr. Slavomira Feix, alergológ, Tel.: 0908 739 666