O nás

MUDr. Zuzana Lukáčová

Pri liečbe niektorých kožných ochorení sa už veľa rokov využívajú prímorské klimatické podmienky, za pomoci ktorých dochádza k vyliečeniu alebo podstatnému zlepšeniu zdravotného stavu pacienta, odvráteniu hroziacej pracovnej neschopnosti alebo návrat schopnosti pracovať. Kožné ochorenia, ktoré sú priaznivo ovplyvňované špecifickými klimatickými podmienkami, sú najmä psoriáza, atopická dermatitída, chronické a recidivujúce ekzémy a niektoré ekzematídy.

Dnešné rýchle životné tempo niekedy neumožňuje odcestovať na dlhšiu dobu za liečebnou klímou prímorských oblastí a preto stále viac rastie popularita soľných jaskýň, ktoré ponúkajú rovnaké terapeutické možnosti, avšak v blízkosti Vášho domova. Soľná jaskyňa je priestor v ktorom sa nachádza soľ z Mŕtveho mora, z ktorej sa pri správnej vlhkosti uvoľňujú minerálne látky, stopové prvky, a tým vzniká unikátna mikroklíma nasýtená dôležitými prvkami ako jód, meď, magnézium, železo, vápnik, draslík a iné minerály, ktoré sú nevyhnutné k zdravému fungovaniu organizmu.

Špecifická mikroklíma soľnej jaskyne má vynikajúce účinky nielen na niektoré kožné ochorenia, ale pozitívne pôsobí aj pri iných ochoreniach, napríklad pri alergických ochoreniach, astme, zápaloch nosových dutín, dýchacích ciest a v neposlednom rade pôsobí aj pri odbúravaní stresu a prináša pocit sviežosti. Pobyt v soľnej jaskyni pre jej množstvo pozitívnych účinkov môžem len odporučiť.

MUDr. Zuzana Lukáčová, dermatovenerológ, Tel.: 0903 444 386