O nás

Výnimočný oddych

Relaxačné centrum bolo zriadené z dôvodu dostupnosti mikroklimatickej podpornej liečby aj pre ľudí, ktorí nemajú možnosť cestovať každoročne k moru, či z finančných alebo časových dôvodov. Nemusíte už cestovať k moru, pretože mikroklíma soľnej jaskyne je mimoriadne intenzívna a pripomína prímorské oblasti. Meraniami je dokázané, že minerály soli sa v jaskyni uvoľnujú oveľa intenzívnejšie, ako vo voľnej prírode, takže počas 45 min. kúry pacient vdýchne množstvo zodpovedajúce 3-4 dňovému pobytu pri mori. Počas procedúry klienti sedia alebo ležia na polohovateľných lehátkach, počúvajú príjemnú relaxačnú hudbu (šum mora, vietor, spevavé vtáky, deti rozprávky), tzv. MUZIKOTERAPIA. V prítmí fototerapeutického svetla, tzv. COLORTERAPIA, inhalujú ovzdušie nasýtené minerálmi z Mŕtveho mora, a to pri kontrolovanej teplote 23°C.

MUZIKOTERAPIA - je špecifická a svojbytná metóda , ktorá využíva rôzne účinky hudby na náš organizmus a pomáha v rozvoji osobnosti, psychických poruchách a fyziologických poruchách.

Rozvoj osobnosti - muzikoterapia môže pomôcť každému človeku, napr. keď sa ocitol na križovatke života. Počúvaná hudba mu pomôže rozpoznať, kto vlastne je.

Psychické poruchy - ktoré môžu prameniť z nejakej úzkosti. Tá sa niekde "zahniezdi" a človeka potom môže brzdiť v jeho tvorivom sociálnom, či individuálnom rozvoji. Muzikoterapia je v tomto prípade systematický proces, pri ktorom terapia vytvára priestor pre počúvajúceho, aby sa mohol prostredníctvom hudby vyjadriť. Tvorivá práca so zvukom a tónom - počúvanie , aktivizuje nenarušené a podporuje poškodené psychické funkcie.

Fyziologické poruchy - hudobná terapia sa využíva aj pri bolestivých stavoch, pôsobí na posilnenie imunitného systému,dokonca veľmi jemne pomáha pohybu. Človek sa môže rýchlejšie zotaviť s využitím muzikoterapie, napr. po mozgovej príhode. Využíva sa na to neurostimulácia, čo pripomína vibračnú masáž, na základe ktorej prichádza k regenerácii organizmu. Muzikoterapia pomáha pri organických poruchách a poškodeniach nervového systému. Podporuje zachovanie funkcií, ktorých úbytok nastáva napr. pri Alzheimerovej chorobe, či demencii rôzneho typu. Zvyšovanie funkčnosti centrálnej nervovej sústavy sa s úspechom môže využiť aj u hyperaktívnych detí, či deti so špecifickými vývinovými poruchami učenia .

COLORTERAPIA - LIEČBA FARBOU Colorterapia je metóda alternatívneho liečenia s pomocou farieb a spája sa s tradičnou čínskou medicínou, kde je každý ľudský orgán spojený s určitou farbou. Ajurveda definovala spojenie siedmych hlavných ľudských čakier s farbami. Čakry udržujú a rozdeľujú energiu v tele a každá čakra má svoju dominantnú farbu - tieto farby sa však môžu dostať do disharmónie a spôsobiť nesúlad v ľudskom tele. A práve pôsobením správnej farby ide tento nesúlad odstrániť.

Červená farba - zlepšuje obehové funkcie, dokáže priaznivo pôsobiť pri málokrvnosti, astme, chorobách hrtanu a chronickom kašli.

Oranžová farba - priaznivo pôsobí proti depresiám, nespokojnosti a pesimizmu. Môže byť doplnkovo použitá proti chorobám, ako je strata chuti, anémia, anorexia.

Žltá farba - pôsobí proti chorobám lymfatického systému, posilňuje nervový systém, zlepšuje ľudský metabolizmus.

Zelená farba - je farbou koncentrácie, pôsobí harmonizačne, znižuje bolesť, neutralizuje. Pôsobí proti chorobám, ako je bronchitída, dávivý kašeľ. Pozitívny vplyv má na relaxáciu a detoxikáciu tela.

Modrá farba - je farbou mieru a nekonečna, pôsobí priaznivo pri astme, zápalových a kĺbových ochoreniach. Pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach.

Indigová farba (modro-fialová) - rozvíja psychické vnímanie a intuíciu. Pôsobí priaznivo pri ochoreniach, ktoré postihujú oči, uši, nos a pripisujú sa jej tiež upokojujúce účinky.

Fialová farba - je farba emócií a meditácie. Priaznivo pôsobí pri chorobách lymfatického systému, upokojuje tiež nervový systém.